„Хасково” пропиля златен шанс за първа точка навън

От Локо СФ/с тъмни екипи/ вече успяхме да откраднем точка вкъщи, но сега пропиляхме шанса за нещо повече

ФК „Хасково” пропусна невероятен шанс да вземе точка или три от гостуването си на Локомотив София и загуби след обрат с 1:2 мача си от 15-ти кръг на А група. Това щеше да бъде първия, частичен или пълен, успех навън за новака в групата, след като във всички 7 гостувания досега нашите бяха разнасяни по игрището и бити като брашнян чувал. Дори и при единственият напомнящ равностойност резултат, загубата с 1:2 от Марек, Хасково в действителност губеше с 0:2 и вкара почетно. Срещу Локо СФ обаче дори поведе в резултата.

Точен в 24-та бе минутата на много пренебрегвания от 2-ма наставници поред местен юноша Димитър Алексиев. Младокът елегантно прехвърли вратарят на железничарите Божидар Митрев за 0:1. Алексиев бе една от 5-те промени които треньорът Емил Велев предприе в състава въпреки досдтойната загуба от ЦСКА с 2:4 предния кръг. „Хасково” стоеше видимо по-добре от мача с „армейците” като използваше всяка възможност за атака и преса на съперника. През цялото първо полувреме, хасковлии не дадоха да бъдат надиграни, макар че дори и сега си пролича, че им липсва класа. И особено защита, която се скъса да прави вересии на съперника. При една от тях, само две минути след гола на Алексиев, Шехуди бе оставен необезпокояван в наказателното ни поле и отблизо вкара с глава. Това обаче бе нищо в сравнение с „подаръка” в 50-тата минута, при който опит за връщане от защитник на вратаря доведе до открадване на топката от Шехуди и втори негов гол за пълния обрат в мача - 2:1. Локо тресна и две греди, по една в двете полувремена. Истинските им положения обаче бяха през второто полувреме, особено през неговата втора половина, когато Хасково видимо отпадна физически. Добри впечатления от нашите оставиха резервния вратар Николай Банков, който сега игра цял мач/, Вълчан Чанев и Диян Лозев. Коруджиев и Ничев пък получиха жълти картони. Поражението е 14-то за Хасково от 16 мача, а отборът ни е очаквано на дъното на а група със само 4 спечелени точки.