България начело в групата след измъчено 4:3 срещу Люксембург

Българският национален отбор по футбол е начело в група А от квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 г. след трудна победа с 4:3 срещу Люксембург.

Воденият от Ивайло Петев състав има три точки. В другите два мача се получиха равенства - Беларус и Франция не си отбелязаха голове, а Холандия стигна до 1:1 при гостуването си на Швеция. "Лъвовете" ще играят на 7 октомври с Франция, а на 10 октомври с Швеция.

Снощи Димитър Рангелов вкара първият гол, след почивката Орелиен Жоаким вкара два гола за две минути и направи обрат. Последваха голове на Марселиньо и Ивелин Попов за 3:2. В добавеното време Флориан Бонер изравни, но секунди по-късно Александър Тонев вкара победния гол.

Селекционерът на националния отбор Ивайло Петев остана разочарован от играта на футболистите си. "Не очаквах такъв развой. Лошо е, че направихме груби индивидуални грешки в защита. В днешния футбол това е недопустимо. Не трябва да ги правим в бъдеще", каза Петев пред БНТ. С два удара ни вкараха три гола. Сами им дадохме шанс, който нямаха, допълни той.

Източник: offnews.bg