Невяна Владинова s 4 златни медала

Българката Невяна Владинова спечели златото в три от финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София. Тя триумфира на топка, обръч и лента, а за съчетанието си с бухалки завърши на второто място. Владинова вчера триумфира в индивидуалния многобой.

На финала на лента Владинова получи оценка от 17.400. Другата българка Катрин Тасева остана трета с 16.850. Сребърният медал отиде при Катсряна Халкина от Беларус с 17.100.

Владинова, която спечели златото в многобоя в събота, беше най-добра на обръч с 18.400 и на топка с 18.100. Тасева завърши четвърта на топка със 17.250.

Среброто на обръч взе Линой Ашрам (Израел) с 18.200, а бронза заслужи Катарина Халкина (Беларус) с 18.050.

На топка втора завърши италианката Александра Аджурджукулезе със 17.650, колкото получи и третата Алина Харнаско (Беларус).

Невяна Владинова спечели сребърния медал на бухалки. Тя получи 17.850 точки за изпълнението си във финала. Това бе четвърто отличие за Владинова от турнира в "Арена Армеец". Златен медал на бухалки грабна Алина Харнаско от Беларус със 18.350, а бронзът спечели Линой Ашрам от Израел със 17.400.

Малко по-късно през деня, ансамбълът на България спечели сребро на финала на пет обръча на Световната купа по художествена гимнастика в зала "Арена Армеец" в София.

Източник: dnes.bg