АРДА загуби от Локо ГО в контрола

Тимът на АРДА загуби с 0:1 контролната среща с Локомотив Горна Оряховица, която се игра на стадион „Градски“ в Мъглиж.

Старши треньорът Стойчо Стоев използва всички футболисти, с изключение на Пламен Крумов и ЛукасМартинс, които са с леки травми. Почивка бе дадена и на Иван Караджов. След дълго отсъствие в игра се появи Ерай Карадайъ, който лекуваше кръстни връзки.

Първите 45 минути, отборът на АРДА доминираше над своя съперник. Възпитаниците на Стойчо Стоев създадоха няколко положения пред вратата на „железничарите„, като в 15-тата минута, след разбъркване в наказателното поле Венцислав Бенгюзов отправи опасен удар. Малко по-късно Митко Плахов също застраши противниковата врата. В 31-та минута Димитър Макриев бе изведен в добра позиция, но ударът му мина покрай левия страничен стълб. Единственото положение за Локомотив ГО бе в 34-та минута, но вратарят на АРДА Веселин Ганев изби топката в ъглов удар.

След почивката бяха направени няколко смени и  кърджалийският тим продължаваха да владеят топката. В 68-мата минута дебютира за АРДА Георги Чукалов, който още при първото докосване на топката застраши стража на Локомотив ГО. Той отправи опасен удар към вратата на „железничарите“, но вратарят изби в корнер. Същовъзможност да се разпише имаше Джихат Кямил, след идеален пас от Веселин Марчев. И капитанът на отбора Борислав Стойчев също се включи в атаката за АРДА, но в 70-тата минута не успя да реализира гол. В 80-тата минута бе отсъден пряк свободен удар в полза на Локомотив ( ГО), а зад топката застана Илия Карапетров. Той прати „кълбото“ в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от кърджалийския страж Веселин Ганев.
До края на двубоя не се случи нищо и завърши с този резултат.

Във временното класиране на Втора лига АРДА има в актива си 17 точки и заема трето място. В следващия 11-ти кръг АРДА гостува на Добруджа 1919, а срещата е на 21 октомври, в Добрич от 15:00 ч.