Ветераните на„Арда 1924” привлякоха в тима четирима италианци в мач с Узункюпрю, загубиха

Ветераните на „Арда 1924” приключиха вчерашният празник на футбола с мач с турския Узункюпрю. Гостите са ветерани от град, намираш се в Европейската част на Турция, околийски център във вилает Одрин. На срещата присъстваха спортни деятели от Палермо и Ксанти. Италианците изразиха желание да се включат в кърджалийския тим. Домакините радушно им отстъпиха места в състава, за да излязат като титуляри.

Въпреки сериозната подкрепа от Апенините „Арда 1924”не можа да заформи катеначо и защитата й се оказа най-слабото звено. Още в първите минути гостите нанизаха две попадения.Това предопредели хода на срещата. Крайният резултат бе 2:4.

Това обаче не се отрази на приятелството -напротив. Футболните деятели от 4 страни седнаха на българска гроздова с шопска салата.

За Кърджали бг вести президентът на Футболна академия "Арда 1924" Альоша Синабов подчерта,че традицията в школата е да развива масовия спорт от детска възраст до зрели години.Така се осъществява приемственост.