Узбекистанец приземи Григор Димитров

След малко повече от 2 часа игра Григор Димитров падна от Денис Истомин в първия кръг на турнира в Безансон, Франция. Родният тенисист бе поканен да участва в турнира с уайлд карт.

Димитров успя да спечели с лекота първия сет - 6:3, след което обаче играта му не беше на ниво. Следващият сет завърши 6:2 в полза на Истомин.

През целия мач първият сервиз не вървеше на българина и след добрия първи сет, той трябваше да спасява на няколко пъти собствените си сервиз геймове.

След час и 57 минути игра резултатът стана 6:6 гейма в третия сет. Тайбрекът се разви бързо. Нашенецът допусна минипробив, след това успя да навакса, но следващите 4 поредни точки в актива на Истомин сложиха край на срещата.

Така завърши участието на Григор Димитров на турнира в Безансон.

В следващия кръг Истомин ще се изправи срещу победителя от френския сблъсък Жулиен Жанпиер и Едуар Роже-Васлен.

Димитров бе представен в сайта на турнира като изгряваща звезда, успяла да вземе сет на световния номер 1 Рафаел Надал на турнира в Ротердам, както и като шампион от Ю Ес Оупън и Уимбълдън при младежите.