Волейболистите ни с втора победа на Евро 2019

Националите по волейбол победиха и Румъния без загубен гейм във втория си мач на Евро 2019.

Само ден след чистия успех над Гърция, тази вечер момчетата на селекционера Силвано Пранди сломиха и северните ни съседи в двубой от предварителна група А в Монпелие, като в отделните части се наложиха на 26, 20 и 20 точки.

Волейболистите ни влязоха стегнато в мача, като започнаха да диктуват темпото. На средата на гейма тимът ни поведе с 16:11, като отбеляза добра преднина.

Румънците обаче не се дадоха, като успяха да стопят пасива си и изравниха играта при 22:22. Последваха минути на равностойност, като двата тима играха точка за точка. В крайна сметка България показа, че е по-класният тим и не допусна изненади, като се наложи с 28:26 и спечели гейма.

Това повлия много положително на тима ни и състезателите заиграха по-освободено. В следващите две части „лъвовете“ доминираха изцяло над съперника и ги спечелиха с разлика, като записаха чиста победа.

Реализатор за победата на България бе Мартин Атанасов с 15 точки (3 аса), Тодор Скримов реализира 14 точки (3 аса, 1 блокада). Цветан Соколов завърши с 12 точки (2 аса, 2 блокади). За Румъния Флорентин Михалчеа приключи с 11 точки (3 аса).

Утре България излиза от 21,45 часа срещу тима на Португалия в третия си мач.