Чепеларе даде заявка пред БОК за домакинство на всички дисциплини от зимния фестивал догодина

Изображение 1 от 3

В ски зона "Мечи чал"-Чепеларе започнаха състезанията за втората част от единадесетия зимен олимпийски фестивал „Олимпийски надежди  – биатлон и ски-бягане 2023“. Вчера се проведоха състезанията в дисциплината БИАТЛОН (Спринт).
    В състезанието по биатлон във фестивала взеха участие момчета и момичета от клубовете в страната във възрастови групи:
    U12– момчета и момичета / родени 2011-2012 г./
    U14 – момчета и момичета младша възраст / родени 2009-2010 г./

Класирането е индивидуално, като победителите в отделните възрастови групи в биатлона бяха наградени за първо, второ и трето място. Класиралите се участници и клубове по възрастови групи са както следва:
    Класиране момчета:
    1. Денис Туйов - Сапарева баня
    2. Вениамин Павлов - Аякс
    3. Иван Котирков - Банско 2019
    Победителителите награди Белчо Горанов - Генерален секретар на Български олимпийски комитет.

Класиране момичета:
    1. Никол Габерова - Банско 2019
    2. Християна Банкова- Сапарева баня
    3. Ивайла Кюркчийска - Сапарева баня
    Награди ги Боран Хаджиев - Кмет на община Чепеларе и треньор по биатлон с над 14-годишен стаж, включително на националния отбор и разбира се на златната Екатерина Дафовска.

Класиране младша възраст момчета:
    1. Александър Андреев - Аякс
    2. Александър Якимов - Аякс
    3. Марин Тодоров - Сапарева баня
    Победителите награди Екатерина Дафовска - Председател на СК "Рожен-Чепеларе 2016", първата и единствена засега олимпийска шампионка по биатлон за България в продължение на вече 25 години.

Класиране младша възраст момичета:
    1. Цветелина Генковска - Аякс
    2. Мария Йовичина - Сапарева баня
    3. Сияна Мъглова - Аякс
    Награди ги Борислав Панков - Генерален секретар на Българска Федерация по Биатлон.

За много от децата това бяха първи стартове през започналата и отиващата си с малко сняг зима, но въпреки това се създадоха подходящи условия за провеждане на надпреварата сред младите талантливи биатлонисти на България.

Днес е надпреварата в дисциплина СКИ-БЯГАНЕ (Спринт). Локацията е в к.к. Пампорово, по пътя за с. Стойките. В състезанието по ски-бягане право на участие имат момчета и момичета от клубовете в страната във възрастови групи:
    U12 – момчета и момичета / родени 2011-2012 г./
    U16– момчета и момичета старша възраст / родени 2007-2008 г./

От основаването си досега тези състезания са били първо сериозно изпитание за много български спортни надежди, по-късно утвърдили се в националните отбори, участвали в младежки олимпийски игри и в европейските спортни форуми.

Източник: Smolyan.bgvesti.NET