Кристин Кръстева и Радослав Русев са най-добрите спортисти на Хасково за 2023 година

Най-добрите състезатели, отбори и треньор на Хасково за 2023 година бяха отличени на официална церемония. Награждаването се проведе в зала „Хасково“.

При юноши и девойки на първо място е класирана шампионката по спортна гимнастика Кристин Кръстева. На втора и трета позиция са съотборничките от клуб „Атлетик“ Мария Габрова и Стефанина Захариева. До 10-то място класацията са както следва: Стефани Лечева (аеробика), Меган Димчева (борба), Ахмед Ахмед (борба), Атанас Благоев (аеробика), Джанер Али (вдигане на тежести), Мария Колева (вдигане на тежести) и Яница Борисова (хандбал).

В категория „Мъже и жени“ най-добър спортист е Радослав Русев (кудо). Втората позиция е за Лили Стойчева (лека атлетика), а третото място - за Мая Иванова (вдигане на тежести). До 10-то място в класацията се нареждат: Васил Ривов (карате), Христо Сотиров (вдигане на тежести), Пейо Бойчинов (бадминтон), Динко Христов (баскетбол), Кристиян Желев (баскетбол), Румен Димитров (хандбал) и Таня Иванова (бадминтон).

Титлата за отбор номер едно при по-малката възраст спечелиха юношите на баскетболния „Хасково“, които през 2023-та година станаха шампиони в Дивизия 1.

При мъжете и жените отбор на годината е Баскетболен клуб „Хасково“, който завърши на второ място в „А“ група.

При треньорите най-много гласове получи наставникът на клуб по аеробика „Мега спорт“ Мартина Маринова.

За първи път наградата „Силна воля“ бе връчена на Георги Пеев, който стана световен шампион по плуване за трансплантирани и изкачи най-високия връх в Африка – Ухуру.