Отупахме Рилецо в зала „Дружба” със 72:46

След две поредни поражения женският баскетболен тим на Хасково се наложи убедително срещу „Рилски спортист” с резултат 72:46 в зала „Дружба” тази вечер.

Момичетата на Елена Станкова тръгнаха по-добре в мача и още в първата част си осигуриха комфортна преднина 19:7. След това те успяха да поддържат темпото и увеличиха разликата, макар и с малко. В третата част отборът на „Хасково” бе най-убедителен – 22:9. Така последната четвърт, завършила с по-слаб резултат за домакините – 15:18, не се отрази на крайното 72:46.

Най-резултатна за домакините стана Анита Тейлане с 15 точки. Амра Мехмедич се отчете с 14 точки, а 13 вкара Николина Николич.

Така хасковлийки вече имат 10 успеха и 11 поражения, като с 30 точки държат петата позиция, докато Рилецо са последни с баланс 1-21. В следващия кръг Хасково гостува на Дунав 8806, а Рилски приема Берое Стара Загора.