Кърджалийските волейболисти отстъпиха в Бургас с 2:3

„Нефтохимик 2010" (Бургас) победи като домакин волейболна „Арда" с 3:2 (21:25, 25:20, 24:26, 25:16, 15:12) в мач от десетия кръг на Суперлигата, игран в бургаската зала „Младост".
Кърджалийският тим е на шеста позиция с 4 победи, 6 загуби и десет точки актив.
Мачът се разви като изключително оспорвана битка, в която двата отбора показаха игра със силни и слаби моменти, посочват от „Бг волейбол". Кърджалийци успяха да обърнат домакините в третата част, след като изоставаха с 20:23, за да я спечелят с 26:24. Нефтохимиците пък се върнаха в мача, като преклониха гостите в четвъртия гейм, оставяйки ги само на 16 точки. В петата решителна част резултатът вървеше точка за точка до равенството 11:11, след което домакините се откъснаха с 2 точки, което даде своето отражение и те успяха да затворят мача и да се поздравят с крайната победа.