Берое изтърва Лудогорец, гредите и Борян спасиха шампиона

Вицешампионът Берое и шампионът Лудогорец завършиха 0:0 в дербито на осмия кръг на А-футболна група, като отборът от Разград игра с човек по-малко от 41-та мнута заради червен картон на Светослав Дяков. Тимът от Стара Загора имаше преимущество в срещата, но беройци на три пъти уцелиха гредите.

Първото голово положение бе в 25-та минута и то бе за домакините. Спас Делев центрира от ъглов удар, като насочи подаването към далечната греда. Вратарят на разградчани Милан Борян увисна много сериозно в опита си да улови, а намиращият се зад него Елиаш с глава уцели напречната греда. Впоследствие топката бе изчистена от защитата пред Борян.

А само след две минути отлична възможност имаха гостите - холандският нападател Върджил Мисиджан проби по левия фланг и центрира балонно, националът Йордан Минев настигна центрирането на далечната греда и от много близко стреля с глава, но топката мина над напречната греда.

В 41-та минута полузащитникът на шампионите от Разград и капитан на българския национален отбор Светослав Дяков бе изгонен и Лудогорец остана с човек по-малко. Йордан Минев пусна спорен пас успоредно на централната линия, Елиаш изпревари Дяков, който го изрита и капитанът на Лудогорец получи втори жълт и съответно червен картон от главния съдия Таско Тасков. Дяков получи първия си жълт картон в 31-та минута отново за нарушение срещу Елиаш.

Берое, с човек повече на терена, започна нападателно второто полувреме и атаките към вратата на Милан Борян следваха една след друга. В 53-та минута Неманя Милисавлевич се промъкна с топката между няколко противници и остави за Стивън Петков, който шутира пред дъгата. Топката рикошира в бранител и се удари в лявата греда зад Борян.

В 71-та минута канадският вратар от хърватско-сръбски произход Милан Борян имаше отлични прояви, спасявайки на два пъти удари от около десетина метра на старозагорския нападател Спас Делев.

Десетина минути преди края на мача Спас Делев изведе Георги Божилов през центъра сам срещу вратаря, Божилов копна топката над Борян, която срещна напречната греда и отново се върна към терена. Това бе третата греда за Берое в мача, който завърши без голове.