Без Бербо Тотнъм разби Норич, Вердер се подигра с Балъков

Без българския национал в своите редици тотнъм разгроми с 5:1 като гост Норич в поредната си контрола преди сезона. Бербатов остана на резервната скамейки и въобще не влезе в игра, докато нападателят Дарън Бент не изпусна своя шанс за изява и вкара четири гола на канарчетата.

Лондончани пък бяха и без своя ирландски национал Роби Кийн, който днес парафира за 4 години с Ливърпул.

На ниво обаче се представиха две от новите попълнения на Тотнъм - Лука Модрич и Джовани Дос Сантос.

Шпорите поведоха на „Кяроу Роуд" в 10-та минута, когато Дос Снатос проби от дясно в наказателното поле, преодоля Бертран, а последвалото центриране бе засечено от Стефанович в собствената му врата.

Все пак канарчетата стигнаха до изравнително попадение малко по-късно, когато в 16-та минута Кюъртън овладя подаване на Крофт и вкара във вратата на Гомес не и без помощта на Кинг, който не се намеси както трябва.

Тимът на Хуанде Рамос се оттегли на почивка с гол преднина. Минута преди края на първото полувреме, когато Дарън Бент засече подаване на О`Хара и простреля Маршал. Нападателят на тотнъм демонстрира в тази среща качествата си и даде сериозна заявка за титулярно място през новия сезон, след като Роби Кийн бе продаден на Ливърпул, а Бербатов също е пред трансфер.

В 57-та минута Бент покачи на 3:1 след добра работа на влезлият като резерва Асу – Екоту и центриране от ляво. В 72-та минута Дарън Бент оформи своя хет-трик, след като се пребори с Омозуси след отбитата от вратаря топка след изстрел на Дос Сантос.

Малко по-късно бе оформен и крайният резултат с гола на вечерта. Многоходова комбинация, осъществена с по едно докосване от петима играчи на Тотнъм, завърши с нов гол във вратата на Норич. Пасове между Джинас, Дос Сантос, Ленън, Гънтър и Бент, завърши с ново попадение на последния.

Състави на двата отбора:

Норич: Маршал, Отсемобор, Бертран (38` Ръсел), Клинган, Омозуси, Стефанович, Крофт, Фордърингам, Кюъртън, Хуулахан, Патисън

Тотнъм: Гомеш , Гънтър, Жилберто, Кинг 46` Асу-Екоту, Доусън (27` Хъдълстоун), О`Хара, Джинас, Зокора, Дос Сантос, Модрич (46` Ленън) и Бент.

Неизползвани резеви: Янсон, Бейл, Таарабт и Бербатов.

Друга по-интересна контрола бе между Санкт Гален и Вердер Бремен. Германците разбиха с 4:0 като гости швейцарците, които миналия сезон бяха водени от Красимир Балъков, а малко повече от 5 хиляди зрители останаха разочаровани на стадион "AFG Арена".

Головете за Бременските музиканти, които на 5 август ще гостуват на „Герена" за контрола с Левски, вкараха Торстен Фрингс (14-та минута), Бубакар Саного (25-та минута), Франк Бауман (60-та минута) и Душко Тошич (87-ма минута).

Състав на Вердер: Визе, Пасанен (61` Крузе), Налдо (45` Андерсен), Прьодл (45 Тошич), Фриц (45 Бониш), Хунт (45` Хюсеинович), Йозил (45` Ниймайер), Фрингс (45` Бауман), Йенсен (45` Харник), Саного (45` Враниеш), Алмейда (45` Розенберг).

След два гола на Стоукс Съндърланд разби със същия резултат 4:0 ирландския Коб Рамблърс.

Три от новите покупки на Черните котки през това лято – Паскал Шимбонда, Ник Колган и подписалия днес Ел Хаджи Диуф не направиха своя дебют с червено-бялата фланелка.

Бърнли пък нямаше проблеми при визитата си на северноирландския Гленторан, който бе разбит с 5:0.
Източник: sport1.bg