ПФК"Арда" и "Черно море" не излъчиха победител

АРДА и Черно море завършиха наравно 0:0 в среща от 7-ми кръг на efbet ЛИГА, играна на стадион Локомотив в Пловдив. Преди началото на срещата главният съдия Николай Йорданов получи почетни плакети от министъра на спорта Красен Кралев и от Черно море, а от президента на АРДА Петър Пешев фланелка на отбора. Поводът бе мач номер 255, който Йорданов води в елита на българския футбол. Така той става номер едно сред съдиите ръководили мачове в „А“ група.

В 15-та минута Пламен Крумов засече с глава центриране в наказателното поле, но топката мина близо до вратата на варненци. След още 60 секунди игра Иван Караджов показа завиден рефлекс избивайки топката под напречната греда. В 24-та минута многоходова атака на АРДА с едно докосване в наказателното поле на Черно море, завърши с удар на Деян Лозев. Най – спорното положение през първото полувреме бе в 37-та минута, когато Николай Йорданов отсъди спорна дузпа в полза на „моряците“, а след това даде и пресилен втори жълт, съответно червен картон на Румян Ховсепян. Зад топката застана Жоржиньо, но той не успя да преодолее Иван Караджов, който хвана ъгъла на неговия удар и изби топката.

В началото на второто полувреме Дарко Глишич изпълни пряк свободен удар, но топката мина близко до вратата на гостите. В 65-та минута отново Жоржиньо се опита да вкара на Караджов, но вратарят на АРДА бе на правилното място. Най-опасното положение за АРДА дойде в последната 90-та минута, когато Илиша Сам получи топката в наказателното поле, но ударът му мина близо десния страничен стълб на вратата.

След този мач АРДА има актив от 9 точки и заема седмо място в класирането на efbetЛИГА. В следващия 8-ми кръг АРДА гостува на Славия, а срещата е на 30-ти август от 20:30 часа.