Григор Димитров се насочва към поредното си изпитание в Рим

След две поредни победи и силно представяне Григор Димитров се насочва към третия си мач на "Мастърс" турнира в Рим. Съперник на българина в третия кръг е представителят на домакините Яник Синер.

Срещата между тях е първа в програмата на Grand Stand Arena и започва в 12 часа българско време.

Димитров стигна до тази фаза след две чисти победи над Джанлука Магер и Йошихито Нишиока. Синер, който участва в Рим с "уайлд кард", се справи с Беноа Пер (6:2, 6:1) и третия поставен Стефанос Циципас (6:1, 6:7, 6:2).

Италианецът, който е едва 19-годишен, е професионалист от едва две години, но направи голямо впечатление в младежките надпревари. Дотук Димитров и Синер никога не са се срещали на ниво АТП.

При евентуален успех Димитров може да се срещне с Юго Юмбер или Денис Шаповалов в четвъртфиналите. Българинът е в долната част на схемата, където е Рафаел Надал.

Източник: dnevnik.bg