Пиронкова преодоля квалификациите на Откритото първенство на Австралия

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова преодоля квалификациите на Откритото първенство на Австралия, които бяха преместени в Дубай заради пандемията от коронавирус.

Поставената под номер 21 в пресявките пловдивчанка победи 14-ата Маргарита Гаспарян (Русия) с 6:3, 7:5 за 86 минути и заслужи място в основната схема на първия за годината турнир от Големия шлем в Мелбърн през следващия месец.

136-ата в света в момента българка пропиля ранен аванс от 3:0, но с втора серия от три поредни гейма тя взе първия сет.

Във втората част 125-ата в класацията на УТА Гаспарян поведе с 3:0, но Пиронкова изравни за 3:3, а при 4:4 българката пропусна да реализира брейк от 40:15 в своя полза при сервис на рускинята. Пловдивчанката все пак проби за 6:5, а в следващия гейм затвори мача при четвъртата си възможност.

Пиронкова сервира солидно в срещата, като загуби само 7 от 36 разиграни точки при първи сервис.

С успеха 33-годишната пловдивчанка си осигури 100 хиляди австралийски долара и 40 точки за световната ранглиста.