Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в Женева

Григор Димитров, поставен под номер четири в основната схема, отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 250 в швейцарския град Женева, след като отстъпи на уругваеца Пабло Куевас с 6:7(3), 3:6.

Така първата ракета на България заслужи 45 точки за световната ранглиста и 14 хиляди долара от наградния фонд.

Димитров и Куевас, 106-и в света, не сгрешиха на собствен сервис до тайбрека, в който обаче българинът загуби четири поредни подавания и отстъпи на три точки. Уругваецът спечели единствения пробив в мача за 2:0 във втория сет и го защити в третия гейм, след което спечели победата с втория си мачбол за 6:3.

Димитров, който отстъпи в рамките на час и 33 минути, спечели само 44 процента от разиграванията на втори сервис и допусна две двойни грешки срещу нито една за Куевас.