ЦСКА детронира Литекс

Столичният ЦСКА детронира вече бившия носител на трофея в турнира за Купата на България – Литекс, след победа с минималното 1:0, при домакинството си на 1/8 финалната среща между двата отбора, която се игра на стадион „Българска армия”. Попадението вкара в самото начало на второто полувреме нападателят на „червените” Спас Делев. Той направи добър индивидуален пробив отдясно по нападението на тима си и вкара гол в мрежата на Голубович.

И пред двете врати се стигна на няколко пъти до сериозни положения, но те бяха пропуснати от нападателите на съперниците. За Литекс, малко преди края на първата част, бившият състезател на „червените” – Христо Янев изпълни добре пряк свободен удар, който обаче бе спасен от стража на домакините Чавдаров, предаде агенция Фокус.

През цялото време двубоят бе изнервен и честите сериозни сблъсъци между футболисти на двата отбора не бяха рядкост. Това наложи показването общо на 6 жълти картона – по три за всеки от съставите.