Момчетата на „Асти ‘91“ с победа и загуба в първенството

Хасково бе домакин на втори кръг от зоналния шампионат по хандбал за момчета до 14 години. В зала „Вълчо Даскалов“ се изиграха 4 срещи.

Програмата стартира с двубоя между домакина „Асти ‘91“ и „Берое“. Хасковлии не оставиха шансове на съперника и го победиха с 33:18.

Във втория си мач за деня „Асти ‘91“ се изправи срещу „Албатрос“. Двубоят започна равностойно, каквито бяха и очакванията, при положение, че двата тима си оспорваха първото място в групата. На полувремето домакините водеха с 10:9. През втората част гостите успяха да осъществят обрат и победиха. Мачът завърши при резултат 16:23. Така “Албатрос” остана лидер в зоната, а хасковлии са втори във временното класиране.

В другите мачове от програмата „Албатрос“ победи „Поморие“ с 35:10, а „Берое“ загуби от „Поморие с 21:20. Следващият кръг е в Поморие на 13 април. Тогава „Асти ‘91“ ще играе срещу домакините и срещу отбора на „Албатрос“.