„Спартак“ победи „Саяна Хасково“, Кабаков със спорни отсъждания

В битка за върха в класирането на Трета Югоизточна лига „Спартак“ (Пловдив) победи „Саяна Хасково“. Символичните домакини спечелиха с 2:1. „Гладиаторите“ отбелязаха по един гол във всяко полувреме. За хасковлии 5 минути преди редовните 90 се разписа Ахмед Осман. В самия край на мача елитният рефер Георги Кабаков направи някои меко казано спорни отсъждания. При едно от тях топката се удари в ръката на играч на домакините, докато той бе в наказателното си поле. Дузпа обаче не бе свирена. С победата „Спартак“ натрупа 77 точки. Хасковлии са втори със 72 точки.

В следващия кръг червено-белите са домакини на „Ямбол“. Пловдивчани гостуват на „Несебър“.