Димитровградските корабомоделисти с куп медали от Държавното първенство

От 17 до 19 май димитровградските корабомоделисти, от клуба по корабомоделизъм към ОП „Детски и младежки център“, участваха в I кръг на Държавното първенство по корабомоделен спорт за моторни модели и радиоуправляеми модели за фигурен курс. То се проведе на гребната база в село Николово – област Русе. Участие взеха състезатели от всички лицензирани клубове в страната, а също така и от Украйна и Румъния. Младите корабомоделисти от Димитровград се представиха достойно и спечелиха 4 златни, 2 сребърни и 6 бронзови медала.

Теодор Тончев спечели един златен, един сребърен и един бронзов медал, Симеон Вълев – един златен и два бронзови медала, Владислав Тончев – един златен, един сребърен и един бронзов медал, Мартин Петров – един златен медал. Новите попълнения на клуба – Александър Куюмджиев и Самуил Казаков спечелиха бронзови медали в своите класове. Антоний Тодоров остана четвърти в своя клас.

Честито на победителите и техния ръководител Асен Иванов. Пожелаваме им нови успехи на следващите състезания по корабомоделен спорт!