33 °C

В болницата в Кърджали стартира „Седмица на отворените врати“ за превенция на туберкулозата

Изображение 1 от 2

    Седмицата на отворените врати за туберкулоза в Пневмофтизиатричното отделение на МБАЛ“Д-р Ат.Дафовски“ се провежда от днес 22.06.2026г. до 26.06.2026г. Прегледите ще се извършват от 9.00 до 13.00 ч. в рамките на кампанията, като не е необходимо предварително записване или направление от общопрактикуващ лекар. Всеки желаещ ще попълни „Анкетна карта за скрининг на риска за туберкулоза“, а на лицата в риск ще се извърши консултация от лекар и при необходимост преглед и изследвания. Целта на инициативата е да се повиши обществената информираност по отношение на туберкулозата, да се даде възможност на всеки за достъп до здравни услуги, както и да се промотира здравословният начин на живот.

    Съобщават от лечебното заведение.

    Източник: Kardjali.bgvesti.NET

    Видеа по темата

    Facebook коментари

    Коментари в сайта

    Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.