22 °C

За трети път пръскат срещу комари и кърлежи


Община Кърджали съобщава на жителите на град Кърджали, че на 24 юни /сряда/ 2026 г. от 21:00 до 06.00ч. на 25 юни /четвъртък/2026 г. ще се извърши пръскане срещу комари и кърлежи. Ще бъдат обработени с препарат всички зелени площи в града, по график ще се извърши пръскане в централна градска част, парковете, междублоковите пространства в кварталите.
Това е трето поред първо третиране на площи против комари и кърлежи в рамките на града тази година.
Препоръчва се на гражданите в посочения период да не излизат на открито и да затварят прозорците на домовете си. Съветваме пчеларите да затворят своите кошери в посочените часове на обработката. Препаратът не представлява опасност за живота и здравето на хората и животните.
Това съобщиха от Община Кърджали.

Източник: Kardjali.bgvesti.NET

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.