Гришо пак стъпи на криво

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в Банкок (Тайланд) с награден фонд 587 хиляди долара.

20-годишният Димитров загуби с 4:6, 4:6 от поставения под номер 1 и финалист в надпреварата през 2005 г. Анди Мъри (Великобритания) за 88 минути.

Българинът заработи 45 точки за световната ранглиста и 17 400 долара. Мъри ще се изправи на полуфиналите срещу победителя от мача между шампиона от 2009 г. и номер 4 в схемата Жил Симон (Франция) срещу германеца Матиас Бахингер, които играят по-късно днес.

В другия полуфинал ще се срещнат Гаел Монфис от Франция и Доналд Йънг от САЩ. Вторият в схемата Монфис победи трудно финландеца Ярко Ниеминен със 7:5, 7:6(4), а Йънг отнесе японския квалификант Го Соеда с 6:1, 672 само за 55 минути.