Волейболистите ни сразиха Франция в Берлин

Националите по волейбол стартираха с престижна победа над фаворита Франция участието си в олимпийската квалификация в Берлин. Вчера "Лъвовете" сразиха драматично с 3:2 (25:23, 17:25, 25:22, 19:25, 15:8) "петлите" в първия си мач от група "В".

Срещата в култовата зала "Макс Шмелинг Хале" започна по-добре за нашите, но „петлите“ отвърнаха с четири поредни точки за 8:4. Възпитаниците на Лоран Тили водеха до средата на първия гейм, след което „трикольорите“ се активизираха и на свой ред влязоха в серия. Въпреки опитите на французите да се върнат в частта, България поведе след 25:23.

Във втори гейм предимството бе на страната на Франция, които след прекъсване, породено от претенции на Тили за липсата на точка в актива на тима му, доминираха и в крайна сметка закономерно изравниха. Третият гейм отново отиде на сметката на българите, които след равностойно начало, отвориха разлика, която не изпуснаха до края на частта.

Франция обаче вкара срещата в тайбрек след по-добър четвърти гейм, но в решителнатачаст България бе по-солидна на сервис и така записа първи успех в Берлин. Най-резултатен за “лъвовете” бе Цветан Соколов с 23 точки (20 от атака, 2 аса и 1 блокада), а Мартин Атанасов и Виктор Йосифов добавиха съответно по 15 и 12. За “петлите” Жан Патри завърши с 20 точки, а Ървин Нгапет добави 17.

За Франция пък това бе дебютно поражение след успеха над Сърбия с 3:0. „Плавите“ надиграха по-рано Холандия със същия резултат. Днес за нашите волейболисти предстои двубой с „лалетата“, който стартира в 15:00 часа българско време.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 3:2 (25:23, 17:25, 25:22, 19:25, 15:8)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 5, Цветан Соколов 23, Розалин Пенчев 5, Тодор Скримов 6, Виктор Йосифов 12, Светослав Гоцев 3 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Атанасов 15, Николай Пенчев 2, Петър Каракашев-либеро, Алекс Грозданов 5, Велезар Чернокожев 1)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Жан Патри, Ървин Нгапет, Кевин Тили, Никола Льо Гоф, Бартелеми Шинениезе - Женя Гребенников-либеро
Старши треньор: ЛОРАН ТИЛИ.

Източник: offnews.bg