Бомба на световното! Германия падна от Южна Корея и напуска турнира

Сензацията е факт! Световният шампион Германия загуби с 0:2 от Южна Корея и отпадна още в груповата фаза на Мондиал 2018.

Това се случва за първи път в историята на четирикратния световен шампион, който неизменно беше сред най-добрите четири състава на последните четири първенства на планетата.

Германия отново не се представи на висота през първото полувреме, в което не създаде нито една реална голова възможност, за разлика от своя противник. Най-чистото положение се откри пред Хюн-Мин Сон, но тежкият му снаряд профуча покрай целта.

След почивката Бундестимът заигра по-офанзивно в търсене на задължителния гол, но често се оголваше в отбрана, а в предни позиции не можеше да стигне до чисто голово положение.

В 92-ата минута Ким остана напълно непокрит в наказателното поле и матира Нойер с удар в близкия ъгъл. Четири минути по-късно Сон заби втория гол във вратата на Бундестима.
Източник: dnes.bg