Мюмюн от Млечино спечели шахматния турнир на панаира в Ардино

28-годишният Мюмюн Ерхан от Млечино стана победител в шахматния турнир за аматьори в Ардино. Спортната проява се проведе в рамките на традиционния есенен панаир в родопския градв памет на Хикмет Таибов – Кънчо. В състезанието се включиха 15 шахматисти от Ардино, Светулка,  Кърджали, Млечино, Ябълковец. Организатори бяха местният клуб за спорт с ученици „Алада” и община Ардино.
На второ място се класира очният специалист Еркин Осман, също от Млечино, а трети остана Хюсеин Кьороглу от Измир.

Победителят Мюмюн играе шах от 18-годишна възраст.„ Стана много хубав и оспорван турнир. Миналата година останах на трето място, но тази година съм първенец. Ако искаш да победиш съперника си, трябва да предугаждаш следващите му ходове“, казва той. Любим шахматист му е покойният американски световен шампион по шахмат Роберт Фишер.

Призьорите бяха наградени с парични награди от председателя на СК „Алада” Месут Хайрулов. За всички участници в състезанието бе осигурено обяд, кафе и безалкохолни напитки.

Съдия на турнира бе дългогодишният учител по физкултура и спорт Реджеб Садетов.