Дженсън Бътън спечели Голямата награда на Формула 1

Дженсън Бътън (Великобритания) поведе отбора на Макларън към успех в състезанието за Голямата награда на Китай във Формула 1, пише БТА.

Това е втора победа за Бътън от началото на сезона в автомобилния шампионат, като днес в Шанхай изпревари сънародника си и свой съотборник в Макларън Люис Хамилтън.

Третото място остана за германският пилот на Мерцедес Нико Розберг, а четвъртото за Фернандо Алонсо.

Полякът Роберт Кубица остана на 5-о място, а руснакът Виталий Петров спечели своите първи точки във Формула 1, след като завърши на 7-о място и изпревари фигури като Фелипе Маса, Марк Уебър и Михаел Шумахер.

Победата извади Бътън начело в генералното класиране със 60 точки, а след него Розберг има 50.