Заседание на парламента. Разгорещен депутат от трибуната:
- Половината парламент се състои от корумпирани мошеници!
Председателя:
- Веднага да се извините и да си вземете думите обратно!
Дълга пауза.....
Алберт Айнщайн умира и отива на небето. Посреща го самият Господ.
- Добре дошъл, Алберт! За нас е чест, такъв велик учен, такава велики формули измислил!
Айнщайн казва:
- Остави ги моите формули. Аз ц...
Докато рулира по пистата един самолет внезапно спира, обръща се и влиза в хангара. След цял един час чакане най-сетне самолетът отлита. Един от пасажерите пита стюардесата:
- Какъв беше проблемът?
-...
Учителката връща проверените домашни работи.
- Джони - каза тя, домашната ти работа е много лоша. Не мога да разбера как един човек може да направи толкова много грешки.
- Не беше един човек, госпож...
Димитър Пенев на разбор в съблекалнята:
- Кременлиев, ти ще пазиш номер 11, Златков (всъщност Златко Янков) ти ще си с Кантона.
- Ама те са един и същ човек!?
- Тогава двамата ще се разберете някак си...
Първи март. В кръчмата. Компания от дъртаци поръчват:
- Една мартеничка?
Келнера:
- Моля? Какво е това?
От компанията се обаждат:
- Младеж, донеси кана червено и кана бяло вино.
Кондуктор във влака пита блондинка, пътуваша с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък за рождения ми ден е.
Возят се двама приятели в тролей и си говорят:
- Ще трябва да си купя килимче на мишката, защото старото на нищо не прилича.
Случайно дочула ги пенсионерка възмутено се намесва в разговора:
- Хорат...
Коментатор:
- Голямо предимство е да можеш да прескачаш препятствие и с двата крака.
(Дейвид Колман)
Когато бях малък ме подгогвяха за живота с приказки. Мама ми е разказвала за Златното момиче, Езерното момиче, Снежанка, Червената шапчица... сигурен съм, че дори Малката русалка да срещна на морския...
Двама мъже си говорят:
- Не мога да ги разбера жените, за какво харчат толкова пари? Моята например, даже не пуши!
- Ами да, моята и по жени не ходи!
- Ще дойдеш ли с нас да пием на Нова година?
- Не, вкъщи ще съм... освен ако не се скарам с жената.
- Постарай се, все пак е Нова година!!!
Пиян пациент влиза в кабинета на лекар и пита:
- Кой от вас двамата ще ме прегледа?
- Моля, не влизайте по четирима!!
- Госпожице, може ли да се запозная с вас?
- С непознати мъже на улицата не се запознавам?
- А къде?
- Не знам... Може би в леглото?
Двама пияни си стоят и единият вика на другия:
- Да ти викам ли такси?
- Викай ми както си искаш.