Полицай, не ме разбирате май. Тези хора в багажника за мен бяха отдавна мъртвите.
Само българските атеисти пият за Рождество Христово и се чукат с яйца за Великден.
В стола на Физическия институт при БАН за обяд няма първо, второ и трето... Там им готвят твърдо, течно и газообразно.
Има хора, които ни отвращават въпреки достойнствата си, и други, които ни харесват с недостатъците си.
Франсоа дьо Ларошфуко
В пернишките дискотеки няма "такса вход". Има "такса изход"!
...а сега кликаме с другия пръст!!! Три пъти!!! Започваме!! Още два пъти!!! Можете!!!
(Аеробика. 2050 год)
Бизнесмен към психиатъра:
- Докторе, помните ли миналото лято, че ме посъветвахте, за да се отвлека от работата да се развличам с жени?
- Да.
- Хайде сега да ме посъветвате как да се отвлека от жените...
Габровка разказва на приятелката си:
- Десет години живях в Търново и не станах болярка. Като ходех да пазарувам, все търсех по-пълна бутилка с олио и компот от плодове без костилки…
Разговор между майки:
- Моят син е много умен. На 11 месеца е, а вече се научи да ходи!
- Оо, моят е по-умен. Той е на 11 години, а иска постоянно да го носим.
- Когато бях млада радиото свиреше много по-хубави мелодии...
- Но, бабо, това е миксерът...
Знаете ли, че Националния оркестър на Монако е по-голям, отколкото е армията им.
Имаше времена, когато нямаше мобилни телефони, но всеки знаеше къде са приятелите му!
Ако се вярва на прогнозите на синоптиците, утре е четвъртък.
В един ресторант влизат митничар, данъчен и пожарникар. Започва да поръчват от всичко по много и да се веселят.
Когато се наканват да тръгват, идва сервитьорът и казва "Сметката е 350 лв." Пожарникаря...
Няма съвършени хора, защото след като са ме направили, са счупили калъпа.