Славена Медова от Смолян със злато от турнир по карате, медали и за 4 състезателки от Мадан и Рудозем

Младите каратеки от клубовете в Смолян, Рудозем и Мадан се завърнаха с куп медали от националния турнир за „Купа Раднево-2018г.

Родопските спортисти във възрастовите групи 10, 12, 14 и 16 г. се представиха достойно в надпревара с над 150 състезатели от клубове по карате шинкиокушин от цялата страна.

Славена Медова от Спортен клуб Смолян участва в категория 60 кг. и се класира на първо място, като получи купа за най-технична състезателка до 16 г.

Със злато се окичи и Мартина Бендерова отклуба в Рудозем. Момичето спечели първо място в категория +43 и също получи купата за най-технична състезателка до 12 г. В същата възраст и категория участваха и момичетата Емира Младенова от Рудозем и Елина Чукарова от Мадан, които според треньора им Здравко Младенов са показали много добри бойни качества.

С второ място и сребро се отличиха и Амира Брахомова във възрастова група 14 г. и Раиса Енева в група до 16 г. Емел Халилова се класира на трето място във възрастова група 16 (кадетки).